КАТЕГОРІЇ
КУРСИ ВАЛЮТ
USD 0 0
EUR 0 0
RUB 0 0
finance.ua
ПІДПИСКА НА E-MAIL
Хочете першими отримувати інформацію про новини,
акції, анонси Львова?
Видатні місця Львівщини
1 - записів, які відповідають запиту

Область:

"Золота підкова".
Три розташованих недалеко один від одного замки на сході Львівськоїх області - в Олеську, Золочеві и Подгірцях. Олеський замок XIII-XVIII ст., єдина в Україні фортеця часів Київської Русі, відома тим, що 1629р. тут народився польський король Ян Собеський. В XIX ст. був зруйнований під час землетрусу, але відновлений поляками. Сьогодні тут філія Львівської Галереї Мистецтв. До ансамблю Підгорецького замку палац, навколо якого система валів, костел св.Йосифа і Воздвиження (1752-66рр.), в’їзні ворота в стилі бароко (XVIII ст.) і парк з парковими спорудами (XVII-XVIII ст.). Був збудований до Версалю і Петропалаца і вважався одним з найгарніших палаців Європи. В парку є 400-літня липа, під якою стояв табір Б.Хмельницького. Золочівський замок (XVI-XVII ст.) знаходиться в м. Золочів на холмі Купина на перетині річок Золочівка і Млинівка. Належав роду Собеських. До комплексу входить палац в стилі Ренесансу, Китайський палац, надбрамний корпус і господарські споруди.

Белз
Тисячолітнє місто, відоме з часів Ярослава Мудрого (1030 р.). Розташоване на кордоні Польщі, поблизу Червонограда. Був столицею Белзького князівства, ввійшовши згодом до Галицько-Волинської держави. Збереглись рештки оборонних валів княжої пори.За легендою, тут впродовж тривалого часу зберігалась написана євангелистом Лукою чудотворна ікона Божої Матері, сьогодні відома як Ченстохівська „Чорна Мадонна” (перевезена в XIV ст. в Ченстохівський монастир у Польщі). Збереглась оборонна вежа (1606 р.), дерев’яна П’ятницька церква (XVII ст.), Домініканський монастир (1653 р.) з Миколаївським костелом і келіями, Ратуша на Ринковій площі, рештки Великої синагоги, кілька старих маєтків.

Броди
Місто відоме з часів Київської Русі, перша згадка – 1096 р. До другої половини XVIII ст. належало польським магнатам. В кінці 80-х років XVI ст. споруджено замок. Збереглись каземати, що формують основу укріплень. Юріївська церква XVII ст., реставрована в 1867 р., є видатною пам’яткою галицької народної архітектури. Синагога побудована в 1742 р. на місці колишньої дерев’яної. 17-22 липня 1944 р. тут відбувся бій української дивізії "Галичина" з військами Червоної армії. Більше 3 тис. українських воїнів прорвалось з облоги біля сіл Княже і Почапи. В бою загинуло кілька тисяч українців з обох сторін.

Городок
Виник в часи Київської Русі і відомий з 1213 р. як місто Галицько-Волинського князівства. Раніше називався Городок Ягеллонський. Був ареною битв в часи Визвольної війни 1648—1654 рр. під проводом Богдана Хмельницького. Збереглась одно-двоповерхова забудова старого центру, міська ратуша, церква Благовіщення (1633 р.), дерев’яна церква Івана Хрестителя (1755 р.) з дзвіницею, костел (XV-XVIII ст.), млин (XVI ст.).

Дрогобич
Місто в передгір’ї Карпат, засноване в XI ст., коли тут існувало укріплене поселення Бич. Було спалене, а на місці пожарища виник „другий Бич”, звідси й назва. В XIV ст. був одним із центрів солеваріння на Прикарпатті. Тут минули дитячі й юнацькі роки І. Франка. Церква Св. Юра (XVI-XVII ст.) з дзвіницею – одне з найяскравіших творінь галицької народної архітектури. В інтер’єрі - іконостас (1659р.) і розписи XVII ст. Тут розміщена частина експозиції історико-краєзнавчого музею. Інші визначні місця: Костел Св. Бартоломея (1392-1541 рр.) на місці давньоукраїнської садиби княжого воєводи, Церква Воздвиження Чесного Хреста (XVI ст.) з розписами XVII ст. і унікальними іконами XV-XVIII ст., костел Вознесіння (XV ст.) з дзвіницею на території замку (збереглись вітражі за малюнками Я.Матейка, С.Віспянського і Ю.Мегоффера).
[Дрогобич - моє місто]

Жовква
Історичне місто (колишня назва Нестерів), що виникло на місці с. Винники (літописна згадка – 1368 р.). Сучасну назву місту дало ім’я белзького воєводи С. Жолкевського, який був його власником. В 1594-1606 рр. Споруджено замок (арх. Павло Щасливий) в стилі ренесансу з садом "Звіринець", який деякий час був резиденцією короля Яна Собеського. Сьогодніі тут житлові квартири, державні установи і школа. Інші визначні місця: костел Св. Лаврентія (1606-1623 рр.) в стилі ренесансу (в інтер’єрі - надгробні пам’ятники сім’ї Жолкевських і Собеських), дерев’яна церква Різдва Богородиці (1705 р.), Синагога (1692-1700 рр.), вважалась найбільшою та найгарнішою в Європі, ансамбль Домініканського монастиря (XVII-XVIII ст.), Троїцька церква Василіанського монастиря (1612-1905 рр.), міська ратуша, побудована 1932 р. після того, як стара ратуша посеред ринкової площі була розібрана через аварійний стан.

Крехів
Знаходиться за 12 км від Жовкви. Відомий завдяки ансамблю Василіанського монастиря (XVII-XVIII ст.), що має оборонний характер. До нього входить церква Св. Миколая, три корпуси келій, міцні оборонні стіни з вежами-дзвіницями і в’їзними воротами. Відреставроване місто в 1990-97 рр. Сьогодні – духовна семінарія.

Моршин
Перша згадка - 1482 р. З 1878 р. місто відоме як бальнеотерапевтичний курорт. В лікувальних цілях використовують воду місцевих мінеральних джерел. Санаторії розміщені в лісопарковій зоні, окремо від житлової частини міста.

Підкамінь
Селище в Бродівському р-ні, 15 км від Почаївської лаври. Вперше згадується в 1441 р. Знаходиться біля пагорба, на вершині якого оповитий легендами „Чортів камінь”, навколо якого хрести козацьких могил. Є тут і заснований в XIII ст. монастир домініканців, які оселились в печерах Монастирської гори. В 1464 р. вперше згадується дерев’яний монастир. Сьогодні до відбудованого в XVII ст. кам’яного монастиря входить костел Успіння Пресвятої Богородиці (1464-1760 рр.) і келії (1612-1746 рр.), навколо – оборонні мури (стіни, дзвіниця, вежі). Посеред подвір’я – Коринфська колона (1719 р.) з фігурою Богоматері.

Поморяни
Містечко на кордоні з Тернопільською обл. Відоме замково-палацовим комплексом (ХVІ-ХVІІ ст.), який належав Якубу Собеському, батькові майбутнього короля Польщі. Пережило кілька навал турків і татар. З 1740 р. був власністю Радзивилів, згодом Прушинських. Збереглися два двоповерхові корпуси і кругла кутова вежа. Біля замку знаходиться костел Пресвятої Трійці (1748 р.) і ратуша в неоготичному стилі.

Розгирче
Скельний монастир X ст. Деякі дослідники відносять його до XI-XIV ст. Печера розташована в лісі на схилі гори безпосередньо над східною частиною села. Дві висічені в камені комори, над ними третя. На другий „поверх” веде драбина. Ймовірно, це було житло монахів. На автомобілі дістатися Розгирча можна асфальтованою дорогою зі Стрия через Братківці, Жулин і Семигинів. Пішки – від траси Стрий – Сколе пішохідним мостом через р. Стрий навпроти повороту на Стинаву.

Самбір
Виник на місці зруйнованого в 1241 р. татарами укріплення Погонич. Був визначним центром ремісництва. В 1604 р. звідси почав ходу на Московію загін Лжедмитрія, одруженого з донькою самбірського старости Мнишека Мариною. Збереглись рештки фортифікаційних валів, мисливський дім короля Стефана Баторія (XVI ст.). Міська ратуша з 40-метровою вартовою вежею була споруджена в 1638-68 рр. Костел Івана Хрестителя (XVI-XVII ст.) поєднує риси готики і ренесансу. Костел Св. Станіслава (XVIII ст.), після реставрації 1981 р. – зал органної музики (концерти щосуботи об 11.00). Церква Різдва Пресвятої Богородиці (XIX ст.). Єзуїтська колегія (1756-59 р.). Процює меморіальний музей Л.Курбаса та історико-етнографічний музей „Бойківщина” (пл. А.Чайковського, 4).

Свірж
Вперше згадується 1427 р. Зберігся Свіржський замок (1482 р.), заснований польськими шляхтичами Свіржськими, належав потім графам Цетнерам, які надали йому сучасного вигляду. Неодноразово руйнувався турками і українськими козаками, але щоразу відновлювався. Реставрований в 1975-83 рр., сьогодні в підпорядкуванні Національного союзу архітекторів України, в гарному стані. Інша пам’ятка – костел Успіння Богородиці (1546 р.).

Сколе
Перша згадка – 1397р., проте існувало й раніше. Дерев’яна церква Св. Параскевії (XVII ст.) з дзвіницею побудована народними майстрами бойківської школи. В середині XIX ст. граф Кинський побудував палац і заклав парк, які збереглись до сьогодні. Національний природний парк Сколівські бескиди створено 1999 р. на основі лісових масивів у поєднанні з середніми гірськими ландшафтами. Пам’ятка природи, Кам’янецький водопад, знаходиться за 7 км від Сколе, вздовж по течії р. Кам’янки (поворот на с. Кам’янку між Сколе і Верхнім Синьовидним, 4 км за мостом через р. Опир).

Славське
Карпатський гірськолижний курорт на гірському хребті Бескид в долині рік Опір і Славка біля гори Тростян. Перша згадка 1015р. Деякий час ця місцевість належала Потоцьким. Туристичного значення набуває в кінці ХІХ – на початку ХХ ст. В роки Другої світової війни в цих околицях активно діяли загони ОУН-УПА. Цим подіям присвячена експозиція місцевого краєзнавчого музею (вул. Січових стрільців, 2). Діє 11 горськолижних трас і півтора десятка підйомників, безліч баз відпочинку і приватних пансіонатів.

Старе Село
Розташоване за 10 км від Львова, по дорозі на Бібрку і Свірж. Збереглись руїни замку Острозьких (1584-89 рр.), арх. Амброзій Прихильний. Перебудований в 1642-49 рр. На початку XVIII ст. належав Адаму Сенявському, який переніс сюди зі Львова свій арсенал. В XVIII-XIX ст. замком володілии Чарториські й Потоцькі. Оборонні стіни заввишки 14-16 м займають площу більше 2 га.

Стольське
Село в Миколаївському р-ні, поблизу якого унікальне Стольське городище дохристиянського періоду (IX-XI ст.) - древня столица білих хорватів, одне із найбільших міст Європи того часу (площа - 250 га, загальна довжина оборонних стін - 10 км) і найбільше на території Давньої Русі. Збереглись земляні вали, печерне місто (згодом використовувався як печерний монастир), вівтар язичницького капища.

Трускавець
Місто-курорт, знамените мінеральними водами типу "Нафтуся". Датою створення бальнеологічного курорту вважають 1827 р., коли для місцевої корчми було оснащено найбільше приміщення на 8 кабін для прийняття ванн. Збереглось кілька маєтків XIX ст. Функціонує безліч санаторіїв.
[Трускавець - Жемчужина України]

Тустань
Давньоруське місто, наскельна фортеця (IX-XIII ст.). Знаходиться в с. Урич біля Східниці, відоме як Скеля Довбуша. Дерев’яні укріплення були вписані в скельний масив (збереглись пази і вируби в скелі, за якими проведена реконструкція). Прикордонна фортеця входила до єдиної системи Карпатської лінії оборони Галицького князівства, також була митним пунктом на соляному шляху із Дрогобича в Європу. Зруйнована 1241 р. під час татаро-монгольської навали. Збереглись рештки кам’яної стіни, печери, східці, криниця і дві цистерни для води. Діє музей.

Унів (Міжгір'я)
Село відоме завдяки Унівському монастирю-фортеці, заснованому серед Голорогорських холмів в 1400 р. князем Федором Любартовичем як оборонний комплекс. Високий вал і глибокий рів навколо монастиря існував до поч. XIX ст. Належить до унікальних зразків оборонної архітектури України. На території розміщена Успенська церква (XVI ст.) в перехідному стилі від готики до ренесансу, келії (XVII-XIX ст.), оборонні стіни з воротами і вежами (XV-VXIII ст.), дім митрополита (XIX ст.).

1
http://otdux.net.ua/ru/catalog/lviv-frankivskyy/active/balloon/polit.html
Гуцульська Гражда
Простір мрій
Ваша реклама
КРАЩЕ В МЕРЕЖІ
Головна
|
Контакти
|
Події
|
Форум
|
Додати фірму
|
Пошук
Пошук роботи